افت و خیز !

با من از او بگو ...
 
ببخش تا بخشیده شوی!
ساعت ۱٠:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۱۱ : توسط : هیدرا

چطوری باید دیگران رو بخشید؟

معنیش رو خوب درک نمیکنم وقتی از دست رفتار کسی خیلی رنج برده باشی حتما دلت از دستش گرفته ... آدم بدی نیستی که بخوای تلافی کنی یا بدجنسی های ریز و درشت دیگه! اگر باشه بهش احترام میذاری ولی اگر نباشه یه نفس راحت میکشی .

وقتی هم که از این دنیا بره هیچوقت رنجشت رو نمیتونی از یاد ببری و همیشه تا اسمش میاد تو خودت فرو میری و یاد گذشته ها و خاطرات تلخ میافتی و با تعجب میفهمی هنوزم ته ته دلت باهاش صاف نیست!

آیا بخشیدن یعنی دیگه خاطرات بد اذیتت نکنن؟ اگر یاد اون فرد افتادی ببینی دیگه دلت از دستش رنجیده نیست؟ یا مثلا دیگه خیلی دوستش داری؟!!

برام سخته ... یعنی تا به حال موفق نبودم . نهایت فقط تونستم به خدا بگم که" من حقم رو حلال کردم  " و واقعا هم دلم نیومده براش آرزوی عذاب و این حرفا بکنم!! یعنی این مدل بودن به نظرم خباثت میخواد !! اما نمیتونم دوستش داشته باشم ... نمیتونم!

...................

دیروز بعد از ظهر خواب دیدم که به بالین فردی رفتم که خیلی حالش بده و نمیتونه نفس بکشه و دهنش مثل ماهی از آب بیرون افتاده باز و بسته میشه و بنده ی خدا برای نفس کشیدن بقدری داره تقلا میکنه که تا کمر از بسترش بلند شده! ( البته ایشون 15 ساله فوت کردن و من به دلایلی ازشون رنجیده ام)

هیچکس نبود کمکم کنه و به تنهایی شروع کردم به ماساژ قلبی دادن و بعد از 6- 7 بار تکرارش ، کاملا حس کردم که قلبش زیر دستم شروع به تپیدن های منظم کرد و اون خانم راحت شروع کرد به نفس کشیدن و بهم با خوشحالی نگاه کرد و لبخند زد!!

منم از شدت فشار روانی که بهم اومده بود با حال هیجان زده ای از خواب پریدم!

حالا نمیدونم این خواب برآیند فشارهاییه که دارم تحمل میکنم یا بیانگر رنجیه که اون خانم داره توی اون دنیا تحمل میکنه ؟!! به هر حال بنا به توصیه ی بزرگان ، بلافاصله براشون صدقه گذاشتم که اگرم دچار گرفتاری هستن خدا مرتفع کنه!

بخشش یعنی چی؟