افت و خیز !

با من از او بگو ...
 
تنگاتنگ
ساعت ۱:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٥/٩ : توسط : هیدرا

روح و جسم ما بقدری به هم وابسته اند که آرامش یا تلاطم هر کدوم، سریعا روی دیگری اثر میگذاره . یعنی اگر کسی جسماً دچار مشکل بشه سریعا روحیه اش هم واکنش نشون میده . این عکس العمل روحی در هر چیزی که به جسم مربوطه ، صادقه.
برعکسش هم همینطوره . اگر روح کسی دچار انفعال یا خشم یا حسادت و ... بشه ،جسمش هم با نشون دادن علائمی مثل ضربان قلب ،، تب رنگ پریدگی و یا دردهای مبهم در نقاط مختلف بدن و ... ، به انسان اخطار میده که تحت فشار قرار گرفته!

روح و جسم ما آنچنان به هم وفادارن که نه چشمی دیده و نه گوشی شنیده!!
یه نکته ی دقیق در این جا وجود داره و اونم اینه که در انسان ، سلطنت در اختیار روح باید باشه ( باید باشه یعنی ممکنه خیلی مواقع ما این حق رو ازش بگیریم و بدیم به جسم ).
چرا این موقعیت ویژه به روح تعلق داره ؟ چون روح انسانی دارای قدرت مدیریته !
یعنی میتونه هم خودش رو اداره کنه و هم جسم رو. این یعنی ما باید این قدرت رو در روحمون کشف کنیم که بتونه تاثیر گذار اصلی باشه.
اگر این جریان خوب در روحیه ی انسان اتفاق بیفته میتونه مالک خودش باشه و خودش رو اداره کنه یعنی خشم و شادی ، قهرو صلح  ، حسادت و خوش قلبی و هر حالت روحی دیگه نمیتونه بقدری بر روحیه انسان مسلط بشه که اون رو از خالت نرمال خودش خارج کنه .
وقتی تعادل روحی حفظ بشه ، بدن هم در حالت نرمال قرار میگیرن و غالبا جسم هم در آسودگی ، زندگی رو ادامه میده .
یعنی هر حالت روحی ، سر منشا اتفاقات خاصی در بدن انسان میشه که اگر ادامه دار و مزمن باشه به بیماری جسمی منجر میشه.
لطفا اگر دچار دردهای مبهم میشید که هر وقتی در یک قسمت دیگه از بدنتون بروز میکنه قبل از جسم ، به روحتون یه نگاه بندازید ! شاید سر نخ دستتون اومد ...