افت و خیز !

با من از او بگو ...
 
متهم ردیف اول
ساعت ٦:٢۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٧/٢۳ : توسط : هیدرا

اینکه دائم توی ذهنم دیگران رو مقصر عقب افتادگیهام میدونم و از دستشون دلخورم فقط برای فرار از این اعتراف آزار دهنده است که  " من مسئول مستقیم همه مشکلاتم هستم"

یه عبارت کلیدی در قرآن وجود داره که جای هیچ بحثی رو باقی نمیذاره!

" وَ مَنْ یَتَّقِ اللهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً وَ یَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لا یَحْتَسِبُ وَ مَنْ یَتَوَکِّلْ عَلَی الله فَهُوَ حَسْبُهُ "

"و هرکس که تقوای الهی را پیشه کند خداوند برایش راه خروجی ( از هر مشکلات ) مهیا میکند و  از جایی که گمان ندارد روزی او را میرساند و کسی که توکلش به خداوند باشد خداوند او را کفایت میکند "

مشکلات در زندگی همه وجود داره و کسی که ما و دنیامون رو آفریده ؛ راه خروج از مشکلات رو تقوا قرار داده... من نمیدونم چرا این مطلب رو سرسری میگیرم و دنبال اینم که خودم مشکلاتم رو حل کنم و در این مسیر خیلی از مواقع مرتکب گناه میشم ؟!

روزی همه ما دست خداست و باز نمیدونم چرا خیلیا از صبح تا شب دنبال این هستن که چطوری و از چه راهی  پول بیشتری به دست بیارن ؟ در حالی که هرگز زمان و قدرت استفاده از تمام چیزهایی رو که جمع کردن ، نخواهند داشت ! روزیِ هر کسی به مقداریه که ازش بهره میبره و نه اون مقداری که ذخیره میکنه ! با این نگاه فاصله  زیادی بین پولدار و فقیر وجود نداره ! مگه یه انسان چقدر میتونه مصرف کنه ؟

راستی چرا باور ندارم که خدا میتونه از همه نظر احتیاجات منو مرتفع کنه ؟ اگر ... اگر که فقط با تقوا باشم . یعنی از گناهانی که میدونم و میشناسم دوری کنم ؟ همین !

چرا باورش ندارم ؟ چرا بهش اعتماد نمیکنم ؟ چرا نمیذارم مدیریت زندگیم به دست او باشه؟ چرا فکر میکنم خودم بهتر میتونم ؟!!!!

 

درگوشی :

- دارم یه لیست تهیه میکنم از گناهانی که مثلا از صبح تا شب بطور معمول ازم سر میزنه . بعد میبینم بیشترش رو بیخودی مرتکب شدم از روی عادت    از روی بی توجهی   از روی خجالت !!

- عامل غم و افسردگی و سرخوردگی هام همینه ...

- مسئول همه چی منم ... فقط من!

 " فقط من ! "