افت و خیز !

با من از او بگو ...
 
کی به کیه ؟
ساعت ۱٢:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/۱۱/۸ : توسط : هیدرا

به اهالی دنیای مجازی میگن " قشر فرهیخته " !!

حالا این میتونه در مورد بسیاری از افراد خردمند و با دانشی که در این عرصه ، فکر و تجربه و بینش رو عرضه میکنن صدق کنه ( هرچند در قضاوت اهل بصیرت ، فرهیخته درجه ی خاصی است که به افراد جامع در دانش و بینش نسبت داده میشه )  اما مسلمه که اطلاقش بر همه افرادی که در این حوزه وارد شدند یه نوع سهل انگاری بزرگه     !

حتما شما هم مثل من در همین بخش کوچیکی که باهاش به عنوان سرگرمی سروکار داریم با موارد زیادی برخورد کردین که شما رو غرق در حیرت کرده ... اگز چه به علت تکرار موضوع کم کم داره درجه حیرت ما هم تنزل پیدا میکنه !

مثلا روزنوشت های دختر جوونی که کارمند یه شرکت خصوصیه و دائم از قرار های  بدون عشق !! ولی بسیار نزدیک با مردان متعدد مینویسه و به نوعی این مسائل براش بقدری عادی و روزمره شده که بدون هیچ شرمی از افراط در نوشیدنی های ال.کلی  به عنوان مسئله ای که دیتش رو خراب کرده نام میبره !

دختر دانشجویی که بطور موازی داره با چند پسر و مرد متاهل  زندگی رو جلو میبره ، خیلی ساده و صریح مینویسه که امروز از هر ترفندی برای دلبری از همکلاسی خوش چهره اش استفاده کرده جواب نگرفته !!

یا جناب مهندسی که رمز و راز  درست کردن  و سرو نوشیدنی های غیر اخلاقی رو با افتخار مطرح میکنه  و از استخر رفتن های مختلط در ویلای شخصی اش خبر میده !

خانم نویسنده افسرده ای که بخاطر ناکامی های خانوادگی همه اعتقادات و اخلاقیات و بدیهیات رو انکار میکنه و به شدت دچار تردیده...

پسر جوانی که شکست عشقی خورده و هر لحظه از خودش یه نوشته ی بی مفهوم صادر میکنه به نام شعر های عاشقانه که حتی از منظر شعر های سپید هم مزخرف شمرده میشه 

مرد جوونی که فرصت های ازدواجش از بین رفته و خودش تبدیل شده به عاملی برای انتشار هرزنامه های متفاوت !

و  موارد دیگه ای که در طی مدت حضورتون در دنیای مجازی باهاش برخورد میکنید.

من دوست ندارم بگیر و ببند مجازی راه بیفته ... بهتره فعالیت داشته باشن تا هر کسی با دانش و نگاه خردمندانه دست به انتخاب بزنه  ولی  با بکار بردن بعضی واژه ها برای همه مخالفم .

 به نظرتون به این مواردی که اشاره کردم واژه " فرهیخته " اطلاق میشه ؟؟

 

در گوشی :

- فرهیخته : ادب آموخته ، دانش آموخته ، دارای فرهنگ والا. ( فرهنگ معین . ذیل واژه فرهیخته )

- وبلاگای قابل اعتنایی میشناسم که قلم خوبی هم دارن و مسائل بسیار خوبی رو هم مطرح میکنن ولی تعداد بازدید هاشون از 10 نفر در روز فراتر نمیره !! این یعنی وبلاگایی که روزانه بالای 400 نفر بازدید دارن از اینا در سطح معلومات بالاترن ؟ خیر ! فقط داستان هوو گری هاشون رو منتشر میکنن !!
- پس نویسنده و خواننده بسیاری در دنیای مجازی وجود داره که نباید زیر پرچم فرهیخته جایی داشته باشن !!