افت و خیز !

با من از او بگو ...
 
حوصله ندارم اسم انتخاب کنم !
ساعت ٩:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٥/٢/۸ : توسط : هیدرا

همیشه نسل میانسال ادعا میکنه که نسل جوونتر خیلی از ارزشهای اون ها رو رعایت نمیکنه و از بین برده !

وقتی خودمم 20 ساله بودم این گفته رو از بزرگترا میشنیدم...

الان خودم میانسالم و به عینه مصداق این گفته رو در رفتار جوون های این دوره میبینم!

ولی یه فرقایی هم وجود داره .  شتاب تغییرات ، جنس تغییرات ، و مشخص نبودن مرز رفتار ها ، از خصوصیت هاییه که در رفتار امروز جوون ها دیده میشه. علتش رو واقعا نمیشه در یکی دو مورد از مسائل محدود کرد . حتما طیفی از علل وجود دارن که  یکی از مهمترینش ، ورود انسان به دنیای مجازیه که باعث دسترسی سریع به فرهنگ های مختلفه ... قدیم برای آشنایی با یه فرهنگ باید سفر میکردی یا کتاب های مختلف رو زیر و رو میکردی و باهاشون حرف میزدی و ...   ولی امروزه شما بطور مجازی قادری اون فرهنگ رو تجربه کنی در کوتاهترین زمان ممکن... 

این باعث میشه که زمان ته نشین شدن یه فکر یا رفتار در نسل جدید طولانی نباشه و دارای عمق در ادراک نشه. نسل حاضر خیلی از کار ها رو مرتکب میشه ولی نمیدونه واقعا چه بار فرهنگی پشت این رفتار و گفتارشه.

خلاصه اینکه این نسل رو  نه میشه متهم به سطحی بودن کرد و نه میشه تجربه ها و دنیاشون رو نادیده گرفت...  از طرفی عمق نسل قدیم تر خودشون رو ندارن و از طرف دیگه دارای تجربه هایی شدن که دیگران نداشتن.

البته من آدم خوشبینی هستم و اعتقاد دارم فرجام خوشی خواهند داشت!

 

درگوشی:

- وقتی بچه ای دو ساله کاری رو انجام میده که به نظر دیگران شیرین میاد به کار بردن عبارت " عزیزمممم "  ، یه رفتار پذیرفته شده ای از طرف بزرگترهاست. چون در این "عزیزم " گفتن ، دنیایی از نوازش عاطفی  و محبت و عشق نهفته است که یه بزرگتر نسبت به بچه ابراز میکنه ولی اگر این رفتار برعکس بشه خیلی مضحک به نظر میرسه! یعنی مثلا یه دختر 20 ساله در قبلا رفتار یه فرد 50 ساله ازین عبارت با لحن خاصش استفاده کنه ؛ حسی که به بزرگتر دست میده اینه که این جوون حد خودش رو نمیدونه و با من مثل بچه رفتار میکنه . ... این دقیقا نمونه ای از اتفاقیه که داره در سطح جامعه میافته. نسل جدید رفتاری رو مال خودشون میکنن که مشخصه نسلی بزرگتر از خودشونه و درک درستی از جایگاه این رفتار رو ندارند .