افت و خیز !

با من از او بگو ...
 
مزاج ملکوتی
ساعت ۳:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/٤/٢ : توسط : هیدرا

ماه مبارک به نصف رسید.

دیشب آیه الله احدی نکته ای رو فرمودند که حقیقتا تا به حال بهش توجه نکرده بودم.قبل از اینکه تکه ای از فرمایش دیشبشون رو بگم خیلی خلاصه نتیجه کل مباحث قبلیشون رو بگم که " مزاج معتدل، همون مزاج ملکوتیه که باعث میشه انسان تعالی و رشد پیدا کنه و مثال بارزش یعنی مزاج ایه الله بهجت و یا مزاج میرزا جواد آقا و ..."

دیشب فرمودند" یکی از چیزایی که اعتدال مزاج رو به هم میزنه اینه که بعضیا ماه مبارک رمضانشون با ماه صفر فرقی نداره! یا ماه رمضانشون مثل محرم میمونه !  این اعتدال رو از بین میبره و مانع پیشرفت میشه"

یعنی هر ماه برای خودش آدابی داره که باید رعایت بشه . مثلا ماه مبار ک کلی نماز به عنوان اعمالش ذکر شده ولی ما اصلا سراغشون نمیریم و یا کلی دعا داره که نمیخونیم  یعنی اهل عبادت نیستیم وانگار داریم ماه صفر رو میگذرونیم که اعمالی نداره!

یا اینکه عده ای هر جا میرن و توهر برنامه ای فقط دنبال روضه خونی هستن و بقیه موارد رو به جا نمیارن و اینا هم انگار همیشه تو محرمند. این جابجایی اعمال ضرر می سونه و اعتدال رو از بین میبره و وقتی اعتدال از بین رفت پیشرفتی اتفاق نمیافته.

تا به حال اینجوری نگاه نکرده بودم. دوباره از اول باید برنامه ریزی کنم. در ماه مبارک اولویت با اعمال   عبادیه. البته توسل به اهل بیت برای موفقیت در هر امری لازمه ولی در این ماه اولویت اول با عبادته.

خدایا در اول شکرت که به این نکته های کلیدی رسوندیم و بعد هم مددی کن تا عمل کنم.

به حق حضرت مادر