ببخش تا بخشیده شوی!

چطوری باید دیگران رو بخشید؟

معنیش رو خوب درک نمیکنم وقتی از دست رفتار کسی خیلی رنج برده باشی حتما دلت از دستش گرفته ... آدم بدی نیستی که بخوای تلافی کنی یا بدجنسی های ریز و درشت دیگه! اگر باشه بهش احترام میذاری ولی اگر نباشه یه نفس راحت میکشی .

وقتی هم که از این دنیا بره هیچوقت رنجشت رو نمیتونی از یاد ببری و همیشه تا اسمش میاد تو خودت فرو میری و یاد گذشته ها و خاطرات تلخ میافتی و با تعجب میفهمی هنوزم ته ته دلت باهاش صاف نیست!

آیا بخشیدن یعنی دیگه خاطرات بد اذیتت نکنن؟ اگر یاد اون فرد افتادی ببینی دیگه دلت از دستش رنجیده نیست؟ یا مثلا دیگه خیلی دوستش داری؟!!

برام سخته ... یعنی تا به حال موفق نبودم . نهایت فقط تونستم به خدا بگم که" من حقم رو حلال کردم  " و واقعا هم دلم نیومده براش آرزوی عذاب و این حرفا بکنم!! یعنی این مدل بودن به نظرم خباثت میخواد !! اما نمیتونم دوستش داشته باشم ... نمیتونم!

...................

دیروز بعد از ظهر خواب دیدم که به بالین فردی رفتم که خیلی حالش بده و نمیتونه نفس بکشه و دهنش مثل ماهی از آب بیرون افتاده باز و بسته میشه و بنده ی خدا برای نفس کشیدن بقدری داره تقلا میکنه که تا کمر از بسترش بلند شده! ( البته ایشون 15 ساله فوت کردن و من به دلایلی ازشون رنجیده ام)

هیچکس نبود کمکم کنه و به تنهایی شروع کردم به ماساژ قلبی دادن و بعد از 6- 7 بار تکرارش ، کاملا حس کردم که قلبش زیر دستم شروع به تپیدن های منظم کرد و اون خانم راحت شروع کرد به نفس کشیدن و بهم با خوشحالی نگاه کرد و لبخند زد!!

منم از شدت فشار روانی که بهم اومده بود با حال هیجان زده ای از خواب پریدم!

حالا نمیدونم این خواب برآیند فشارهاییه که دارم تحمل میکنم یا بیانگر رنجیه که اون خانم داره توی اون دنیا تحمل میکنه ؟!! به هر حال بنا به توصیه ی بزرگان ، بلافاصله براشون صدقه گذاشتم که اگرم دچار گرفتاری هستن خدا مرتفع کنه!

بخشش یعنی چی؟

/ 6 نظر / 2 بازدید
مهدی

سلام! وبلاگ «میعاد ملاقات با خدا» با تصاویر زیبا و مطالب جذاب درباره «نماز» در خدمت شماست. __________@@@@@@___________@@@@@ _______@@@________@@_____@@_______@ ________@@___________@@__@@_______@@ ________@@____________@@@__________@@ __________@@________________________@@ ____@@@@@@___________________@@@@@@@ __@@@@@@@@@_________________@@@@@@@ __@@______________________________________@@ _@@_________________@@@@@________________@@ _@@________________@@@@@@_______________@@ _@@@______________@@@@@@______________@@@ __@@@@_____________@@@@____________@@@@ ____@@@@@@______________________@@@@@@ _________@@_________________________@@ ________@@___________@@_____________@@ ________@@@________@@@____________@@ ________@@@______@@@__@__________@@ _________@@@_____@@@___@@@@@@@ __________@@@@@@@ ___________________@ ____________________@ _____________________@ ______________________@ ______________________@ ______________________@____@@@ ____________@@@@___@@__@__@ _____________@____@@_@__@__@ _

حسین

منم مثل شمام وقتی ناراحت شدم کاری نکردم اما پیش نیومده که کسی که ناراحت کردم رو بهش بگم خب فلانی ممنونم که حال من رو خراب کردی و زندگیم رو بهم ریختی حالا بیا دست در دست هم بریم گردش و تفریح! راستش یکی از این آدمهای دینا که خیلی اذیتم کرده بود اومده بود خونمون بهش گفتم فلانی لطفا برو چون اصلا نمیتونم حضورت رو تحمل کنم اگه این اسمش خباثته پس منم خبیثم

نغمه

بخشیدن خیلییییییییی سختهههه... من که تا الان نتونستم از بدی هایی که در حقم شده بگذرم! حتی یه زمانهایی نمیدونم چرا آدم یهووو بدجور یادش میفته و کلی تو دلت اذی میشییییییی و جالبه بعضیاشونم که از جانب خودشون خیلی عادیه و شاید اون کار رو بدی ندونن در حقت![خنثی]

محمد

برای بخشیدن باید خیلی بزرگ بود من هنوز یادمه کی اون روز تو دبستان تغذیه ام رو خورد خیلی دوست داشتم یادم نبود الان که دیگه واویلا گذشت خیلی نایابه

محمد

نون و پنیر و گردو -- هیچم هر روز قربون دست و پای بلوریم میره

آرام

سلام هیدرا جان. به نظر منم بخشیدن خیلی سخته. یعنی خیلی وقتها سعی میکنم به خودم بقبولونم که اونهم بالاخره آدمه و شاید منظور بدی نداشته از کاری که کرده و اینها. اما اینکه آدم بتونه طرف رو واقعاً ببخشه و رنجشی ازش به دل نگیره, خیلی سخته.