ساده و عمیق مثل...

گاهی با کسانی روبرو میشی که تلاش زیادی برای خاص بودن میکنند

متفاوت حرف میزنند    متفاوت لباس میپوشند   متفاوت اظهار نظر میکنند

متفاوت...

اما در یک لحظه غافلگیر کننده ، خودِ واقعیشون رو افشا میکنند. در عربی جمله ی مشهوری هست که میگه " إذا تَحَوَّلَ الخَبیثُ ، إذا هُوَ یُظهِرُ خُبثَهُ "

یعنی وقتی کسی در شرایط ویژه قرار میگیره خباثت های درونی اش رو بروز میده !!

چون در اون شرایط که احساس خطر یا ضرر و یا نا امنی میکنه جایی برای کلاس گذاشتن و فیگور اومدن و غیره نداره و رفتاری رو از خودش نشون میده که نشون دهنده واقعیتِ شخصیتشه !

بعضی ها هم در همون لحظه درخشندگی انسانیتشون ، انسان رو شیفته میکنه !  انسانیتی از خودشون بروز میدن که کسی احتمالش رو نمیداده !

این نشون دهنده زیر ساخت تربیتی اونها و یا نوع نگاهشون به دنیای پیرامونشونه. این دسته احترام عجیبی رو در درون انسان نسبت به خود ایجاد میکنند که با هیچ یک از ملاک های ظاهری قابل تعریف و ایجاد نیست.

 

درگوشی:

- بعضی از انسان ها مثل طبیعت ساده و معمولی به نظر میان ولی وقتی بهشون نزدیک میشی عمق پیچیدگیشون رو به قدر فهم خودت درک میکنی ... خیلی چیزها باید در موردشون کشف کنی و خیلی چیزها هم بهت یاد میدن!

- چند نفر ازین افراد رو میشناسین؟ ازون دسته اول چند تا؟ جوابش ناراحت کننده است ! میدونم !

/ 5 نظر / 4 بازدید
عرفان

این که آدم بخواد خودش رو تغییر بده و سعی کنه که اخلاق های بدش رو حتی با فیلم بازی کردن ترک کنه هم یعنی داره شخصیت واقعیش رو مخفی میکنه ؟

نغمه

من بیشتر با افراد دسته ی اول برخوردم[خنثی]که به شدت پای منفعت اومد وسطمث آفتاب پرست رنگ عووض کردن[سبز] ولی بودنم از دسته ی دوم ولی خیلیییییییییی کم[لبخند]

آزاده

خوب معلومه گروه اول بسیار زیاد و گروه دوم کمیاب و نادر اما گرانقیمت و باارزش . اشاره خوب به یک نکته مهم بود استاد . راستی شما البته اگه فضولی نباشه چی تدریس می کنید ؟ یعنی بیشتر منظورم رشته دانشگاهی مقطع کارشناسی و ارشده البته اگر دوست داشتید آن چه در دانشگاه تدریس می کنید هم بگویید .

مریم بانو

اونقدر حضور افراد دسته ی اول ریاد شده که گاهی آدم با شخصی از دسته دوم هم روبرو میشه؛ حس میکنه دچار توهمه و شایدم بی اعتماد میشه به دیگران. تظاهر خیلی بده.[ناراحت]

کوه استوار

من سعی میکنم از اون دستۀ اول دور باشم. چون واقعا حوصلۀ چنین افرادی رو ندارم. البته دور و برم هم پره از این افراد راجع به دستۀ دوم هم نمیشه راحت صحبت کرد. چون هستن دو سه نفری که جزء دستۀ دومن تو ذهنم، ولی گاهی با خودم میگم شاید روزی واقعیت همین افراد رو هم ببینم که اصلا خوب نباشن و فقط ظاهرشون این باشه. این روزا واقعا آدم خوب پیدا کردن خیلی سخته و جالب تر اینکه شاید خود ما هم که این حرفا رو میزنیم، از دید افراد دیگه خوب نباشیم و پر از کم و کاستی باشیم.