قانون سوم نیوتن

فهمیدن علت متافیزیکی و واقعی اتفاقات کار ما نیست ولی گاهی مواقع همزمانی برخی رخدادها  باعث میشه که ذهن آدم اونا رو به هم ربط بده ... شایدم اعتقاداتمون  این کار رو انجام میدن !

ظرف سه سال گذشته چند خانواده  که با هم نسبت نزدیکی دارند یکی از عروس های خانواده اشون رو مورد رفتار کینه ورزانه قرار داده بودند بدون اینکه اون عروس بیچاره اصلا خبر داشته باشه که به چه دلیل باید مورد تهاجم قرار بگیره؟!  

 عروس خانم خصوصیات بارزی داره که مورد توجه خیلیاست و همین برای اون خانواده ها قابل تحمل نیست ! این عروس  خانم کلا روحیه اش طوریه که هرگز برای کسی بدی رو نمیخواد و هیچ تلاشی برای آزار رسوندن به کسی انجام نمیده حتی اگر از طرف اون ها بدی ببینه  ولی ظرف این سه سال بقدری آزارش دادند که بارها از دستشون به گریه افتاده و متاسفانه به هیچ طریقی هم نمیتونست از خودش حمایت کنه و همسرش هم در تنگنای قرار گرفتن بین همسر و خانواده اش ، طرف خانواده خودش رو میگرفت و عروس تنهای قصه ما تنها تر از همیشه میشد و مثل همه آدمای تنها  به خدا پناه میبرد و بعد از نمازش با خدا بارها حرف میزد و برای آرامش خودش دعا میکرد و از خدا میخواست که تنهاش نذاره. حجم حسادت و کینه  اون طرفی ها بقدری زیاد بود  که کم کم دیدار های فامیلی برای عروس خانم به عذاب بزرگی تبدیل شده بود . نمیتونست بیگناهی و بی خبری خودش رو اثبات کنه و این خودش عذاب روحی اش رو مضاعف میکرد. 

این عروس خانم گاهی زنگ میزد بهم و برام تعریف میکرد که فلانی این کارو انجام داده و اون یکی اینطوری کرده و... اما  تماس اخرش رنگ و بوی تعجب و نگرانی داشت ! بهم  گفت که اون خانواده ها مدت هاست که دائما درگیر اتفاقات بدی میشن !!

مثلا جنین 9 ماهه ای که قرار بوده 2 هفته دیگه به دنیا بیاد متاسفانه بطور ناگهانی و بدون هیچ دلیل پزشکی قابل بررسی ، مرده به دنیا اومد :(

خانم باردار دیگه ای از همون فامیل با یه مشکل خاص روبرو شده و فعلا در بیمارستان تحت نظره  و ظاهرا باید 4 ماه پایانی دوران بارداری اش رو در استراحت مطلق بگذرونه و تازه معلوم نیست موفقیت آمیز باشه یا نه؟!

خواهر دیگه اشون دچار ناراحتی اعصاب شدید شدن و دائم داروهای آرامبخش مصرف میکنن .

ازدواج پسر یکیشون با طلاق و به اجرا گذاشتن مهریه کلان عروس خانم روبرو شده !

یکی دیگه از خواهرا ( به نظر من لیدر لجبازها ) زیر گوشش یه تومور به اندازه یه گردو در اومده و به شدت باعث نگرانی شده و مدتیه دائم به دنبال دوا و دکتره !

و یکی از آقایون هم متاسفانه با عود سرطان معده اش روبرو شده و دوباره داره شیمی درمانی میشه !!

و همه این اتفاقات در سه خانواده به هم پیوسته که ازدواج های درونی زیادی هم داشتند و دارند جریان پیدا کرده و همش هم در یک بازه زمانی کوتاه !!  ...  از اربعین امام حسین ع تا الان !

اون عروس خانم میگفت که وقتی به تنگ اومده بوده ، به امام حسین شکایت کرده بوده و بعد جواب این ها رو به امام حسین حواله کرده بوده !!

نمیدونم واقعا این اتفاقات ربطی به هم داشتند یا نه ؟ ولی در ذهن تک تک افرادی که از نزدیک شاهد این مسائل بودند این میگذره که این خانواده ها دارند تاوان رفتار ناجوانمردانه اشون رو با این عروس خانم میدن!!

 ما ملتی هستیم که حتی وقتی با کسی دشمنی میکنیم به این هم اعتقاد داریم که خدا انتقام میگیره !! ولی بازم کینه ورزی رو ادامه میدیم !!

انگار هممون در دریایی از باور و ناباوری غوطه وریم !

برام جالب بود که عروس خانم از اینکه  جواب اینا رو به امام حسین ( ع ) دایورت کرده و حالا اینا این همه درگیر سختی شدند، دچار شگفتی شده بود و باورش نمیشد که بخاطر اون، انتقام سختی ازین خانواده ها داره گرفته میشه !

البته اینکه این گرفتاری ها تاوان رفتار اونها با این بوده ؛ اعتقاد این عروس خانم و اطرافیانشه وگرنه غیر از خداوند کی میتونه ربط دقیق مسائل به هم رو بفهمه ؟  هرچند که من خودمم  اولین واکنش ذهنیم به این خبرای بد ، همین برداشت بود  !

 

درگوشی:

- واقعا که راست گفتن  جزای ظلم و ستم از همین دنیا شروع میشه !

- برای آرامش و رفع گرفتاری همه دعا کنیم . لطفا برای رفع گرفتاری این سه خانواده ای که مدنظر منه هم دعا کنید !

- اگر مشکلات اخلاقی مثل حسادت و تنگ نظری و خودخواهی هامون رو درمان کنیم هم خودمون دچار گرفتاری نمیشیم و هم دیگران در کنارمون امنیت روانی دارند و ازمون دوری نمیکنند.

 خدا عاقبت هممون رو ختم به خیر کنه .

/ 7 نظر / 30 بازدید
Mr chapool

به نظرم عنوان پست "کلید اسرار" باشه بهتره[نیشخند]

مریم

سلام. اولش فکر کردم اون عروس خانوم شمایین.[تعجب]

مریم

نه ایطورها هم نیست. هی می شینیم قطره ی عبرت رو انتقاد می کنیم که چطور اینقدر سریع و در همین دنیا همه جزای کاراشون رو دیدن. هر چیزی اثر وضعی داره. این دلیل خیلی از اتقاقاست.

مریم

مثلا اگر من یه فرد بسیار باایمان باشم ولی برم مقداری گوشت بخرم که به روش اسلامی ذبح نشده یا به طریق غیر حلال تهیه شده باشه اگر چه که من از این اتقاق بی خبرم ولی با خوردن اون گوشت تاثیرش روی بدن و روح من باقی خواهد ماند. این تاثیر اینه که توی این دنیا بخواهی نخواهی هر چیزی اثر وضعی خودش رو داره.

مریم

البته نفرین کردن هم بهر حال تاثیر داره تو زندگی هامون. و همین طور دعا کردن.

پژمان

سلام آخ آخ آخ چه قصه دردناکی .بله واقعا قبول دارم که تهمت زدن و شکستن دل دیگران عواقب سختی داره. از اونجا که انسان جایز الخطاست باید سعی کنه حتی اگر سهوا این کار رو انجام داده از طرف مقابل رفع کدورت کنه وگرنه حسابمون با خدایی هست که عذابش شوخی بردار نیست. وای بر ما اگر طرف مقابلمون انسانی باشه که یه آبرویی هم پیش خدا داشته باشه . آخ آخ آخ این ها همه برای ما درس و مایه عبرته مادر من [چشمک] ان شاالله خداوند از سر تقصیرات همه ما بانظر لطفش بگذره و این سه خانواده رو مورد عفو و رحمت خودش قرار بده [گل]

نغمه

سلام هیدرای عزیز این دنیا دار مکافات و جواب پس دادنه و این عروس اگه اینا رو به خدا و امام حسین هم واگذار نمیکرد مطمئن باش چوبشو میخوردن . چون تو این دنیا هر کی بدی میکنه من که دوربرم میبینم یکی یکی چوبشو اساسی میخورن بطوریکه بعضی وقت ها ادم تو حیرت میمونه که یعنی اینکه قدیمی ها میگفتن طبیعت ادم رو میزنه یعنی چی. من که تو زندگی خیلی ها به عینه دیدم [نگران]و جالبه این افرادی که دارن بازخورد کاراشونو میگیرن اکثرشون اصلن هنوزم به عمق کارای بدشون پی نبردن و به این نتیجه نرسیدن به خاطر همون بدیه دارن میکشن! و جالبه تو بعضی مسائل میبینی طرف خیلی وقتا دل یکی رو شکونده و همون بلایی که شاید روزی این به سبب اون دل طرف رو شکونده عین همون تو زندگی خودش اتفاق میفته!!!