مریخی ها !

وقتی بچه بودم پدرم با تحسین نگاهم میکردن و به دیگران میگفتن : بچه های این دوره خیلی با هوشن !

ظاهرا پدربزرگم هم همین احساس رو در مورد پدرم داشتن.

این روزا اما من خیلی به خودم میگم که " بچه های امروزی چقدر با ما فرق دارن " !

حس میکنم به زودی اونقدر از ما فاصله میگیرن که دیگه فقط باید نگاهشون کنیم و حتی نمیتونیم باهاشون کل کل کنیم! کاری که بزرگتر های ما به راحتی از عهده اش بر میومدن !

دنیا داره به سرعت عوض میشه. ما داریم وارد دوره ای میشیم که ابزار درک کردنش  ، همون چیزایی نیست که من و پدرم و پدربزرگم از اونها بهره میبردیم! بچه های جدید ابزار فهم و کلام و آزمایش هاشون فرق کرده و کلا دنیا رو در بستری غیر از اون زمینه ای که ما تجربه کردیم ، تجربه میکنن.

اما یه چیز همیشه ثابته حتی اگر کل دنیا هم تغییر کنه  و اونم اصول انسانی و اخلاقیه.

یه آدم هر جا که میره و زندگی میکنه شخصیتش رو هم با خودش میبره. فرهنگش هم همیشه بهش سنجاق شده حتی اگر در حال کار با دنیای صفرو یک باشه!

در طول زندگی، آدمهای مختلفی رو با دنیاهای متفاوتشون میبینیم. بعضیاشون خیلی پیشرفت کردند و بعضیاشون کمتر . ولی چیزی که برای ما در ادامه دادن رابطه هامون باهاشون مهمه ؛ رعایت اصول و قوانینیه که ما به اسم اصول انسانی - اخلاقی میشناسیم.

 

درگوشی:

- بچه ی دو ساله ای که صبح تا شب در حال بازی و دیدن تصاویر خودش در تبلت شخصی اش ! و لپ تاپ مامانش باشه ؛ وقتی به سن ما برسه ، احتمالا نقش اول فیلمایی رو که ما به عنوان فیلمای علمی - تخیلی میشناسیم  بطور حقیقی بازی میکنه .

- وقنی توی یه جمع فامیلی هستیم تمام افرادی که زیر 40 - 50  سال، سن دارن  ؛ بخش عمده ای از وقتشون  در حال سرو کله زدن با برنامه های مجازی هستن.

- بعضی از بازی ها بقدری جذابه که گاهی چند نفری در هیجانش با هم شریک میشن!

- خانواده دکتر ارنست رو یادتونه؟ همیشه دلم میخواست یه بار توی اون کلبه درختی اشون زندگی کنم نیشخند

/ 23 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حسین

برای مشتاق کردنتون نگفتم که برای اطلاع رسانی بود[خنده]

مریم بانو

بودن تکنولوژی خوبه. اما رخنه کردنش توی روابط انسانی و یه جورایی ماشینی شدن آدما خوب نیست. [لبخند]

محمد

میزان علاقه وافرتون به دنیای مجازی از بند آخر مطلب هویداست[خنده] حساب کن با چادر چاقچور و با دمپایی چوبی تو کلبه دکتر ارنست[متفکر][نیشخند]

مرتضی

موافقم واقعا همینه امام علی می فرماید فرزندان خود را مطابق زمان خودشان تربیت کنید اللهم صل علی محمد و ال محمد

Mr chapool

ما کوچیک که بودیم خیلی مصلا از تکنولوژی استفاده میکردیم آتاری دستی و سگا و میکرو بازی میکردیم! [نیشخند] وچقد حال میداد! اما الآن بچه 4 وجبی تبلت داره[خنثی]

Mr chapool

ولی چیزی که هست به نظرم ماشینی شدن میتونه خوب باشه! اینکه آدم کمتر وقتشو صرف کارای دیگه کنه و اکثره وقتشو بین جمع خانواده یا هر جایی که دوست داره بگذرونه!

Mr chapool

هرکی هست که نوشته سبح استادم هست[زبان][نیشخند]

مرتضی

فقط یه خواهش از اونجائی که من عاشققققققق نون خامه ای هستم،لطفا همراه چائی نون خامه ای هم سرو بشود. تبصره:به دلایل امنیتی از خوردن نون خامه ای دستپخت خودتان جدا معذوریم!!!!![خنده][لبخند][گل]

دکمه

منم دوست داشتم تو کلبه ی دکتر ارنست باشم... چرا؟