پایان فصل سرخوشی !

تمام شد !

دو ماه مجاورت با نور به انتها رسید  دو ماه زندگی در حصن امن ائمه ع به نقطه ی پایان رسید.

کسانیکه فرهنگ عاشورایی رو مترادف غم و اندوه تعریف میکنن معلومه که تجربه اش نکردن ! یکی از بدترین حالات ، در حالت شک و تردید زندگی کردن و به همه چیز مشکوک بودنه . آهسته آهسته مثل یه حشره ، روح باور و تسلیم رو میجوه و به جاش تخم بد بینی و تردید و نا آرامی رو میکاره . افسردگی در درون ، اعتراض و ادعاهای شبه روشنفکری  و تردید ،در بیرون به دنبال داره ! گاهی مواقع اگر" نادان" باشیم بهتر از اینه که " کمی" بدانیم و " خیلی " ندانیم !! لااقل زندگی در دنیامون راحت میشه :)

آخرین شب عزاداری ها به انتها رسید یعنی دوباره این فرصت رو خواهم داشت تا این لحظات رو تجربه کنم؟ آن چنان خوشی عمیقی به انسان میبخشه که همه ی سختی ها به نظر قابل تحمل میاد. ظاهرش اشک و ناله است ولی باطنش سرور و آرامش و امیده. سبکباریه ...

فقط اگر تجربه بشه درک میشه و البته در راه بدست آوردن این تجربه ، باید کمی استقامت کرد.

 

درگوشی:

- یکی از دعاهایی که همیشه وقتی به زبون میارمش منقلبم میکنه اینه که " خدایا ، هرکسی توی این دنیا داره لحظات ناامیدی و بیچارگی رو تجربه میکنه درآغوش بگیر " .

- این لحظات خیلی دردناکه ولی اگر با دستگیری خداوند همراه بشه سکوی پرتاب به سرزمین امن ِ اطمینانه !

- خیلی دلم میخواد بدونم چیزایی که مینویسم چقدر مخالف داره و علت مخالفت ها چی میتونه باشه؟

- انقدر ازین نوشته های خودم رو به حالت ثبت موقت درآوردم که دیگه خودمم یادم نیست تعدادشون چقدره :)) 

- بعضیا خسته ان و نمیپذیرن  بعضیا بدبین ان و بعضیا تنبل. بعضیا هم این حرفا رو با ظاهر متجدد در تضاد میدونن ! به هر حال شیطان بهانه ای برای هرکسی جور میکنه ! اصل برای ابلیس ، دور موندن انسانه  بهانه اش مهم نیست :))

- دو ماه محرم و صفر تمام شد و من نگران روزهای آینده ام! بازگشت به دنیای سرد و پر از آتش حسادت و قدرت طلبی و فتنه گری انسان.

-

 

/ 9 نظر / 2 بازدید
Mr chapool

نزدیک دو ماه است عزادار شماییم سخت است در آریم ز تن رخت سیاهی.. [گل]

مریم بانو

انشاالله که شور و شعور حسینی در جانمان ماندگار باشه حتی وقتی محرم و صفر به ژایان می رسه. نکته ی اول درگوشی "آمین" داره و منم میگم: " آمین" خلاصه که همیشه مخالفانی هستند حتی اگر حرفمون حق و درست باشه. مهم اینه که ما اعتقادمون متزلزل نباشه. [لبخند]

خواهر طوفانی

من به شخصه مخالفم[خجالت] و الآن میگم خدا رو شکر که تمام شد ! پدرم دیگه هر شب تکیه نمی ره و فقط پنجشنبه هاست فکر کنم[نیشخند] و دیگه مجبور نیستم اینقدر از اطراف صدای روضه بشنوم !!!

خواهر طوفانی

چه دعای قشنگی [قلب]

نغمه

خوشا به حال اونایی که اماح حسین و پیام عاشورا رو درک کردن.

نغمه

خوشا به حال اونایی که امام حسین (ع)و پیام عاشورا رو درک کردن.

رضا.م

کی جرئت داره با شما مخالفت کنه !! هر چی استاد بگه هر چی استاد بخاد !![نیشخند]

مریم بانو

سپاس بانو. [گل][گل][گل]

محمد

چه حال خوبی[لبخند][گل]