من و رفتن 3 !

روز دوم رو شروع کردیم . 4 نفر بودیم . بهتر از روز قبل راه میرفتم و تا  3 عصراز تیر 1000  هم گذشتیم و فقط 500 تا تیر تا حرم ابالفضل فاصله داشتیم. باورم نمیشد که در آستانه ورود به حریم کربلا بودیم .

در همین افکار بودم که به ایستگاه بازرسی ورودی کربلا رسیدیم و من با گذشتن از ایستگاه بازرسی ، همه همراهانم رو گم کردم!

اول نگران نشدم چون قرارمون ، استراحت جلوی تیر 1007 بود. تا اونجا رفتم و دو نفر  رو پیدا کردم ولی همسرم هنوز نیومده بود. سه نفری مدت 20 دقیقه نشستیم ! محال بود این همه طول کشیده باشه ! رفتیم 50 تا تیر جلوتر و باز صبر کردیم و باز نیومد و این بار بیشتر نگران شدیم و ... تا یک ساعت بعدش هم نیومد و تا یک ساعت بعدترش !

خیلی نگران شده بودم .  اپراتور "همراه اول " بر خلاف قولی که داده بود کلا قطع بود و ما هم بخاطر اعتمادمون به همراه اول ، سیم کارت عراقی تهیه نکرده بودیم ! به چند تا از موکب ها رفتیم و اسم همسرم  رو پیج کردیم ولی مگه در ازدحام صدای بلندگوهای موکب ها ، این صدا به کسی میرسید؟

با این وضعیت تا تیر 1300 هم جلو اومدیم و دیگه اذان مغرب رو گفتن و من یقین کردم که همسرم رو گم کردیم ! خدارو شکر که من همراه دو نفر دیگه بودم وگرنه از ترس حتما دق کرده بودم . بدون پاسپورت و پول  در یک کشور دیگه کمی ترسناک به نظر میرسید هرچند که انقدر ته دلم به امام حسین گرم بود که حتی اگر این اتفاق هم می افتاد باز هم مطمئن بودم خدا منو به جای امنی میرسونه !!

هراران فکر به سرم خطور میکرد... یعنی چه اتفاقی براش افتاده؟ آیا رباط زانوی پاش که کمی آسیب دیده بود در اثر فشار پیاده روی  پاره شده ؟ آیا سرش به جایی خورده و گوشه ای بیهوش افتاده ؟ با هر فکر و خیال ته دلم خالی میشد . از همه ائمه خواهش میکردم که سریع و سلامت همسرم پیدا شه... مقداری پول نذر کردم اما هیچ خبری نشد. 50 تیر جلوتر هم اومدیم و بعد دیگه واقعا از دلشوره و خستگی نای قدم برداشتن هم نداشتم . حدود 150 تیر با حرم عباس (ع) فاصله داشتیم و تا منزلی که قرار بود اونجا اقامت کنیم فاصله خیلی کمتر بود .ما قرارمون تیر 1435 بود و حرم حضرت عباس تیر 1502 .

از همراهانم با شرمندگی خواهش کردم اگر براشون مقدوره این تعداد تیر رو با ماشین بریم کربلا . به این امید که در کربلا همراه اول مجددا آنتن بده و من بتونم با همسرم تماس بگیرم و ازین دلشوره لعنتی و فکر و خیال های مضطرب کننده اش  راحت بشم هرچند که خیلی زود یادم اومد که همسر بین راه بهم گفته بود که باطری موبایلش خالی شده و شارژ نداره :(

دیگه رفتیم کنار خیابونی که ماشین ها بطرف کربلا میرفتن و با کمک پلیس یه ماشین شبیه به اتوبوس نگه داشت و ما با ویلچر سوار شدیم و تیر 1345 پیاده شدیم. از تهران هماهنگ کرده بودیم که مدت اقامتمون در کربلا مهمان یکی از دختران خادم حضرت عباس باشیم. پدر این خانم بسیار در کربلا معروفن و 12 نسل خادم حضرت عباس و کلید دار مقبره ایشونند ( حاج عباس کشوانی ).

به آدرس مراجعه کردیم و دیدیم منتظر ما هستن و استقبال بسیار گرمی ازمون کردند و خانم خونه که کمی از خودم بزرگتر نشون میداد با لهجه شیرین و دست و پا شکسته ، فارسی صحبت میکرد .

براشون تعریف کردیم که قضیه چی شده و من دیدم که همراهان و میزبان خیلی ناراحت شدن . به خودم گفتم که  "حق نداری زائرین رو ناراحت کنی و میزبان رو به زحمت بندازی. تو به دعوت حسین (ع) اومدی و هر چی در این سفر پیش بیاد تقدیره. آروم باش و ببین قراره چه اتفاقی بیفته  " .

ته دلم به مهمان نوازی امام حسین مطمئن بودم ولی بازم  هر لحظه از خودم میپرسیدم که الان که تو راحتی و یه جای گرم نشستی  ، همسرت کجاست؟ لباساش دست توئه و هوا سرده و الان داره چکار میکنه؟ کسی کمکش کرده؟ چه حال و احوالی داره؟

با اجازتون  به هر بهونه ای میرفتیم سرویس بهداشتی و یه دل سیر گریه میکردم و صورتم رو میشستم و می اومدم کنار باقی مینشستم و با دیگران صحبت میکردم.

البته از همراه اول هم ناامید شدم . در کربلا اصلا آنتن نمیداد. کلی خودم رو سرزنش کردم که چرا وایبر ندارم چون همراهان و میزبان همه وایبر داشتن و به راحتی با ایران و با هم دیگه تماس میگرفتن ولی موبایل من کلا انگا از رده خارج شده بود. در طول مسیر هم هر موکبی که وای فای داشت اینا فوری تماس میگرفتن و عکس میفرستادن و موبایل ما قطع بود.

خانم میزبان با پسرش که محافظ حرم بود تماس گرفت و گفت که اسم همسر رو 5 بار در حرم اعلام کنند تا اگر همسر به حرم  رسیده باشه اسم خودش رو بشنوه و به اونها مراجعه کنه و به ما برسه ولی خبری نشد .

اولین اشتباه ما این بود که به امید همراه اول، سیم کارت عراقی تهیه نکرده بودیم  و دومین اشتباه اینکه هر 4 نفر آدرس و شماره تلفن میزبان رو جداگانه نگه نداشته بودیم .

حالا همسر ادرس نداشت و  همراه اول  هم انتن نمیداد و ما هیچکدوم وایبر یا واتساپ نداشتیم . وسایل همسر دست من بود و من اصلا نمیدونستم پولی همراهش هست یا نه؟

از لحظه ای که همسر رو گم کردم و سرگردونی شروع شد  فهمیدم فرمایش امام حسین ( ع) با من چیه  !  ولی هر کاری که میکردم ته دلم راضی نمیشد بهشون قول بدم و میدونستم که تا قول ندم این سرگردونی ادامه پیدا میکنه ! این روش خدا و ائمه (ع) و مردان خدائیه که انسان رو در وسط میدون امتحان قرار میدن  تا عملی هر چیزی رو یاد بگیرن و من باید این سرگردونی رو تجربه میکردم تا بتونم دل بکَنَم !!

/ 7 نظر / 2 بازدید
پژمان

[رویا]

یلدا

با خوندن این پست انگاری که من هم تو اون لحظه های اضطراب همراهتون بودم

رضا.م

یعنی چی میشه ؟!عایا اقای همسر پیدا میشه ؟! عایا نه ؟! وقتی پیدا بشه چطوری چپ چپ هیدرا رو نگا می کنه ؟! عایا بهش می گه کربلایی ؟ تو به انتن همراه اول تا دم در خونه نمی تونی اعتماد کنی بعد به اعتبارش پا شدی اومدی کربلا ؟! عجب دل بزرگی داری شما !

مریم بانو

[شرمنده]لحظات سختی بوده. وابستگی چیزیه که در چنین سفرهایی باید کم بشه.گاه باید رها شد از تعلقات اما سخته...[گل]

امید

شما باید ایرانسل می بردید با خودتون ! داداشه من هم همراه اول برده بود که کلا نمی گرفت اما خدارو شکر ایرانسل خیلی خوب میگرفت! اما به قول شما شبکه های مجازی واقعن عالی بودن با داشتن وای فای خیلی راحت میشد خبر گرفت!

زاهارا

وای خانمی من نمیدونم چرا این رمز تو با من لجه [کلافه]باور میکنی باید برم تو قسمت نظرات خودم تایپ کنم بعد کپیش کنم تا جواب بده برای همین دیر کردم ولی بالاخره کشفش کردم برم بخونم ببینم عاقاتونو رو چه جوری پیدا کردی نکنه عربها برده بودندش [متفکر][چشمک]

محمد

اوووو چه اتفاقی ! من آخر نفهمیدم شما چند سالته