قانونی برای تمام فصول

چی میشه که انسان یه تجربه دردناک رو بارها تکرار میکنه؟!

پس این ضرب المثل ها رو برای کی رواج دادن که " آدم عاقل از یه سوراخ دو بار گزیده نمیشه " ؟؟

محرک انسان برای اینکه یه اشتباه رو چندین مرتبه مرتکب بشه چی میتونه باشه؟ نیاز درونی؟ ساده لوحی؟ عدم دانش و اطلاعات ؟ چی؟

در مورد خودم خیلی کنجکاوی کردم و سعی کردم انگیزه هام رو شفاف کنم و با خودم روراست باشم.

من خیلی از مواقع میدونم که فلان مسئله اشتباهه ! هم در نقدش ، مطالب زیادی خوندم و هم با تجربه های قبلیِ شخصی ام ،کاملا درک کردم که فلان مسئله میتونه به شدت آزاردهنده باشه ولی بازم خودم رو در معرضش قرار دادم!!

سعی کردم احساسم رو در اون لحظه ارتکاب ، به یاد بیارم و تحلیلش کنم.بعد به این نتیجه رسیدم که برخی گرایش های درونی  ، زائیده ی نیازهای پاسخ داده نشده است!

نیاز به احساس عزت  نیاز به دوست داشتن و دوست داشته شدن   نیاز به تفریح و هیجان و شادی   نیاز به اطمینان از همراهی دیگران   نیاز به ارتباط با دیگران برای رفع تنهایی   نیاز به رشد شخصیتی و ظاهری و ...

اگر این نیاز ها به درستی و به موقع پاسخ داده نشه ، از بین نمیره بلکه در زمان دیگه ای خودش رو به رخ میکشه  و درخواست هاش رو مطالبه میکنه!

ما مرتاض نیستیم تا همه چیز رو به خودمون حروم کنیم تا مثلا !! تعالی پیدا کنیم . ما یه انسان عادی هستیم که برای تعالی پیدا کردنمون راه های ساده ای پیشنهاد شده !

فقط ما به اون راه های ساده با شک و تردید نگاه میکنیم و از چشیدن طعم عالی و دلچسبش خودمون رو محروم میکنیم و بعدش برای رفع عطش نیازمون ، دست به شیوه های نامعقول میزنیم.

این شیوه ها، روحیه و اخلاق و نشاطمون رو میبلعند و بعد از مدتی ما تبدیل میشیم به انسانهای افسرده و ناامیدی که از رنج زندگی احساس خستگی میکنیم.

بگذریم از اینکه گاهی هم راه رو درست پیدا میکنیم ولی شیوه اجرایی امون بقدری ابتدایی و غیر معتبره که یه چیز خوب و سالم ، به شدت ، ضد ارزش جلوه پیدا میکنه!

 

درگوشی:

- می دونستید گوش کردن  زیاد به موسیقی  ، انسان رو  در خطر افسردگی های حاد قرار میده؟  البته کمش هم این مشکل رو داره که انسان رو در فضای غیر واقعی غرق میکنه و بعدش روبرو شدن به دنیای واقعی تلخ به نظر میاد!

- درگوشی ربطی به متن پست نداره . فقط میخواستم نتیجه آخرین مقاله علمی رو که خوندم در یکی دو جمله به قول بچه های ف ی س ب و ک با شما  شیر کنم !چشمک

- دو سال پیش از طرف یکی از دانشجوهای قدیمی ام یه دعوتنامه از ف ی س بوک برام اومد . رفتم بهش سر بزنم دیدم تمام عکساش +18 است. با اینکه ازش انتظار حجاب نداشتم ولی بازم از دیدن اون عکسا حیرت کردم !! مثلا اگر پدرش اون عکسا رو ببینه چه حسی بهش دست میده؟ متفکر

/ 3 نظر / 4 بازدید
عمه

[گل][دست][دست]سلام.این گل ودست بابت درگوشیهات

نغمه

سلااااام و دروووود بر هیدرای عزیز متاسفانه ملت ما تو استفاده از فیس بوووک زیادی بی جنبه بودن و ظاهرن اونجا رو با آلبوم خونوادگیشون و نمایش عروسیشون اشتباه گرفتن!

رضا.م

اره فیس بوک کلا چیز خوبی نیست و اینا .... راستی گفتی ادرس فیس بوک دوستت چیه ؟!