متهم ردیف اول

اینکه دائم توی ذهنم دیگران رو مقصر عقب افتادگیهام میدونم و از دستشون دلخورم فقط برای فرار از این اعتراف آزار دهنده است که  " من مسئول مستقیم همه مشکلاتم هستم"

یه عبارت کلیدی در قرآن وجود داره که جای هیچ بحثی رو باقی نمیذاره!

" وَ مَنْ یَتَّقِ اللهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً وَ یَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لا یَحْتَسِبُ وَ مَنْ یَتَوَکِّلْ عَلَی الله فَهُوَ حَسْبُهُ "

"و هرکس که تقوای الهی را پیشه کند خداوند برایش راه خروجی ( از هر مشکلات ) مهیا میکند و  از جایی که گمان ندارد روزی او را میرساند و کسی که توکلش به خداوند باشد خداوند او را کفایت میکند "

مشکلات در زندگی همه وجود داره و کسی که ما و دنیامون رو آفریده ؛ راه خروج از مشکلات رو تقوا قرار داده... من نمیدونم چرا این مطلب رو سرسری میگیرم و دنبال اینم که خودم مشکلاتم رو حل کنم و در این مسیر خیلی از مواقع مرتکب گناه میشم ؟!

روزی همه ما دست خداست و باز نمیدونم چرا خیلیا از صبح تا شب دنبال این هستن که چطوری و از چه راهی  پول بیشتری به دست بیارن ؟ در حالی که هرگز زمان و قدرت استفاده از تمام چیزهایی رو که جمع کردن ، نخواهند داشت ! روزیِ هر کسی به مقداریه که ازش بهره میبره و نه اون مقداری که ذخیره میکنه ! با این نگاه فاصله  زیادی بین پولدار و فقیر وجود نداره ! مگه یه انسان چقدر میتونه مصرف کنه ؟

راستی چرا باور ندارم که خدا میتونه از همه نظر احتیاجات منو مرتفع کنه ؟ اگر ... اگر که فقط با تقوا باشم . یعنی از گناهانی که میدونم و میشناسم دوری کنم ؟ همین !

چرا باورش ندارم ؟ چرا بهش اعتماد نمیکنم ؟ چرا نمیذارم مدیریت زندگیم به دست او باشه؟ چرا فکر میکنم خودم بهتر میتونم ؟!!!!

 

درگوشی :

- دارم یه لیست تهیه میکنم از گناهانی که مثلا از صبح تا شب بطور معمول ازم سر میزنه . بعد میبینم بیشترش رو بیخودی مرتکب شدم از روی عادت    از روی بی توجهی   از روی خجالت !!

- عامل غم و افسردگی و سرخوردگی هام همینه ...

- مسئول همه چی منم ... فقط من!

 " فقط من ! "

/ 8 نظر / 2 بازدید
پژمان

یه لطیفه یه جا خوندم برام خیلی جالب بود. یه بنده خدایی داد زد آخه خدا من دارم تقاص کدوم گناهم رو پس میدم که اینقدر زجر میکشم؟....بعد از غیب یه چیزی در گوشش گفتن. اونم گفت آهان اون گناه! خوب هیچی پس حله. این موضوع حال امروز ماست. من که دقیقا می دونم برای چی دارم این همه مشکل رو بدوش میکشم. هیچ وقت هم نمی گم آخه برای چی. چون خودم میدونم چه جنس خرابیم. فقط از خودش یه همت و یه نظر خاص می خوام. شما هم دعا کنید بلکم آدم شدم[گل]

زاهارا

فقط من [متفکر]كاش همه اينو ميفهميدند [سبز]

مریم بانو

سلام توکل و تقوا. انگار سهل ممتنع شده.و گاهی عملی که دانسته و از روی بیتوجهی تکرار میشه. سخته. تقوا داشتن سخته که ملاک عزیز بودن و برتر بودن نزد خداست. خدایاا! کمک

مرتضی

ایشالا ایشالا که اون لیستی رو که نام بردید همیشه سفید سفید باشه.[لبخند][گل]

پژمان

عیارم خیلی هم خوب و درجه بالاست . اونیم که گفتم شکسته نفسی بود. [خنده]

خواهر طوفانی

به یکی بگین پایت قوی شه که اول باشه نه من :دی به معنای واقعی از دینی متنفرم[خنثی]