آرمانی در آینه ی زمان!

هر کسی به نقطه ای، به عنوان اوج تعالیِ مورد علاقه اش نظر دارد و وقتی آن چیز را در فردی میبیند آن فرد برایش محترم میشود .

فردی که در مقابل دانش خاضع میشود ؛ صاحبان دانش و تخصص در چشمش ، جلوه بی نظیری دارند و کسی که شیفته موقعیت و مقام های اجتماعی است ؛ افراد رده بالای هر موقعیتی براش وجیه و خواستنی جلوه میکنند ...

انسان هایی نیز هستند که دانش و تخصص و مقام و شهرت را با هم دارند ولی آنچه ماندگارشان کرده است ، انسانیت و اراده ، شخصیت مستحکم و انتخاب های فراترشان است.

مردی بی ادعا و گمنام

تاثیر گذار و محکم

فکور و خاموش

مرد عمل

کوچکترین خبری  در پیرامونش توجهم را جلب میکند

در نوجوانیم گاهی تصویرش را در قاب تی وی میدیدم ... با چشمانی درخشان از دوستان فقیدش سخن میگفت و با یارانش میگریست و من هرباره منقلب میگشتم و آرزو میکردم که مثل آنان میبودم ولی حتی اسمش را نیز نمیدانستم!

اما برایم گیرایی عجیبی داشت !

من بزرگ میشدم و از دنیای ایده ال هایم فاصله میگرفتم و گاه آنچنان در زندگی غرق میشدم که بسیاری را از یاد میبردم ! مردان بزرگی را در لابلای برگهای زمان به فراموشی سپردم ولی تصویر او هر از چندی ، با خبری جدید رونمایی میشد... فرمانده لشگر ثارالله ... بندرعباس ... کرمان...  سپاه قدس  !

دلم میگیرد ... چشمان او هنوز درخشان  از عزم و نیت بلند است اما دیدگان من در رهگذر رخدادهای زمانه بی فروغ شده است ... همتی نمانده ... آنچه هست حسرتی است سرد و کسل کننده !!

اما او هنوز بزرگ است با ارده ای سترگ و ایمانی درخشان تر از قبل، و شانه هایی پولادین از تجربه ی سالها مجاهده ! کسی که در ماورای مرزهای جغرافیایی ما بیشتر آشناست تا در کوچه پسکوچه های شهر من!!

 

درگوشی:

- سردار ، مستدام باشی و موفق !

- جوانان امروز کشورم سوداهای  زیادی در سر دارند ولی ما جوان های دیروز ، واقعی تر و مرغوب تر و عاشقانه تر زیستیم ... خدا را سپاس !

-قهرمان طلبی در ذات جوانان است جوانی من در پی قهرمانان واقعی گذشت و جوانان امروز بر دیوارهای اتاق هایشان ، تصویر هنر پیشه های سینما را دارند که به ضرب و زور بادی بیلدینگ  و گریم ، عضله ساخته اند و چهره پرداخته اند...

- گذشته ی من افتخار نسل من است ... من در هوایی زیستم که قهرمانان بی ادعا و خموش اش ، گهواره ی دنیا را با دستان ستبر خود تکان داده و میدهند.

- آنان همچنان همانند ... اما من کمرنگ و ساکت گردیده ام :(  

- احیا گرم آرزوست ...

/ 5 نظر / 2 بازدید
مریم بانو

آرزوی سلامت دارم برای تمامی زحمت کشان این مرزو بوم. جوانان دیروز نگرش متفاوتی داشتند . . .

مریم بانو

درسته که انقلاب و جنگ بود اما باز هم نگرش متفاوت جوانان آن دوران بود که انقلاب را رقم زد و بخاطر دفاع از میهن جوانانمان راهی نبرد بودند. کاش و ایکاش که میشد جوانان دیروز کمی از نگرششان را به جوانان امروز بیاموزند.

مریم بانو

وقتی جوان امروزی درگیر کارهای جدی نشود؛ مشغول اسباب بازی خواهد بود. کاش جدی گرفته بشند و راهنمایی بشند.

مرتضی

امید که همه آنانی که به راستی برای پویائی و استقلال این سرزمین آریائی تلاش کرده و می کنند،همواره در سایه لطف حق تعالی سلامت و پاینده باشند.[لبخند][گل]

محمد

حاج قاسم و امثال ایشون ته دل آدم رو محکم میکنن آروم میکنن کسایی که مرامشون مرام حضرت عباسه