تنگاتنگ

روح و جسم ما بقدری به هم وابسته اند که آرامش یا تلاطم هر کدوم، سریعا روی دیگری اثر میگذاره . یعنی اگر کسی جسماً دچار مشکل بشه سریعا روحیه اش هم واکنش نشون میده . این عکس العمل روحی در هر چیزی که به جسم مربوطه ، صادقه.
برعکسش هم همینطوره . اگر روح کسی دچار انفعال یا خشم یا حسادت و ... بشه ،جسمش هم با نشون دادن علائمی مثل ضربان قلب ،، تب رنگ پریدگی و یا دردهای مبهم در نقاط مختلف بدن و ... ، به انسان اخطار میده که تحت فشار قرار گرفته!

روح و جسم ما آنچنان به هم وفادارن که نه چشمی دیده و نه گوشی شنیده!!
یه نکته ی دقیق در این جا وجود داره و اونم اینه که در انسان ، سلطنت در اختیار روح باید باشه ( باید باشه یعنی ممکنه خیلی مواقع ما این حق رو ازش بگیریم و بدیم به جسم ).
چرا این موقعیت ویژه به روح تعلق داره ؟ چون روح انسانی دارای قدرت مدیریته !
یعنی میتونه هم خودش رو اداره کنه و هم جسم رو. این یعنی ما باید این قدرت رو در روحمون کشف کنیم که بتونه تاثیر گذار اصلی باشه.
اگر این جریان خوب در روحیه ی انسان اتفاق بیفته میتونه مالک خودش باشه و خودش رو اداره کنه یعنی خشم و شادی ، قهرو صلح  ، حسادت و خوش قلبی و هر حالت روحی دیگه نمیتونه بقدری بر روحیه انسان مسلط بشه که اون رو از خالت نرمال خودش خارج کنه .
وقتی تعادل روحی حفظ بشه ، بدن هم در حالت نرمال قرار میگیرن و غالبا جسم هم در آسودگی ، زندگی رو ادامه میده .
یعنی هر حالت روحی ، سر منشا اتفاقات خاصی در بدن انسان میشه که اگر ادامه دار و مزمن باشه به بیماری جسمی منجر میشه.
لطفا اگر دچار دردهای مبهم میشید که هر وقتی در یک قسمت دیگه از بدنتون بروز میکنه قبل از جسم ، به روحتون یه نگاه بندازید ! شاید سر نخ دستتون اومد ...

/ 10 نظر / 6 بازدید
Mr chapool

" چرا این موقعیت ویژه به روح تعلق داره ؟ " چون " و نفخت فیه من روحی "

Mr chapool

وقتی خداوند از روح خودش در وجود انسان دمیده مطمئنا انسان هم میتونه بی نهایت باشه! به شرطی که به قول شما مدیریت رو بده به دست روحش!

Mr chapool

مگه من گفتم تیکه تیکه ؟ بعد اینکه وقتی چیزی بی نهایته اگر اگر اگر بخاد تیکه تیکه هم بشه چیزی ازش کم نمیشه! دریا بینهایته یه سطل ازش آب برداریم چیزی ازش کم نمیشه! این مثال رو معلمه ریاضیمون میزد! [مغرور]

Mr chapool

البته اون مثال معلم رباضی برای توضیح جمع و تفرین یه عدد با بی نهایته[نیشخند]

حسین

چرا دعوا میکنید!!!خب دارم روش فکر میکنم

حسین

اخه یک جوری خشن گفتین چیه صداتون اومد[زبان]

حسین

پس درست شنوفتم[نیشخند]

مریم بانو

ارتباط جالبیه و به نوعی درکش میکنم این مطلب رو. [گل]